Menu Zamknij

Fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna pozyskuje energię promieniowania słonecznego i przetwarza ją w energię elektryczną, korzystając z tzw. zjawiska fotowoltaicznego, odkrytego już w XIX wieku. Dzięki możliwości synchronizacji instalacji fotowoltaicznej z miejską siecią elektroenergetyczną, pozwala ona korzystać z energii elektrycznej bez konieczności jej zakupu od operatora sieci. Dzieje się tak, ponieważ energia wytworzona w naszej instalacji, w pierwszej kolejności przeznaczona jest na pokrycie naszych potrzeb. Nadmiar energii powstający w przypadku, gdy instalacja produkuje jej więcej niż jesteśmy w stanie skonsumować na bieżąco, jest oddawany do sieci (licznik znajdujący się w złączu pomiarowym rejestruje zarówno ilość energii pobranej, jak i oddanej do sieci). Dzięki rozwiązaniom prawnym oferowanym przez ustawę o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. 2015 poz. 478), istnieje możliwość gromadzenia u operatora sieci elektroenergetycznej zapasu energii wyprodukowanej w miesiącach letnich, by później wykorzystać ją w miesiącach zimowych, gdy dni słonecznych jest mniej.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w wykonywaniu instalacji elektrycznych, jak i wyższemu wykształceniu z zakresu elektrotechniki, jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom profesjonalną usługę, polegającą na zaprojektowaniu, wykonaniu i uruchomieniu instalacji fotowoltaicznej. Każdego Klienta traktujemy indywidualnie, a nasza oferta zawsze jest poprzedzona audytem. Jeżeli są Państwo zainteresowani szczegółowymi informacjami na temat danych niezbędnych do przedstawienia oferty, prosimy o skorzystanie z poniższego linku:

Niepodważalną zaletą naszej oferty jest fakt, iż w przypadku nowych obiektów nie zrzucamy na Klienta ciężaru przystosowania instalacji elektrycznej budynku do przyszłego montażu systemu fotowoltaicznego. Wręcz przeciwnie, dzięki współpracy z naszymi partnerami oferujemy usługę kompleksową, polegającą na wykonaniu wszystkich elementów elektrycznego wyposażenia domu – od sporządzenia projektu budowlanego wymaganego do uzyskania pozwolenia na budowę, poprzez montaż instalacji elektrycznej, alarmowej i teletechnicznej, po system fotowoltaiczny. Zapewniamy także zgłoszenie instalacji w lokalnym Zakładzie Energetycznym. Pozwala to zaoszczędzić całe mnóstwo czasu i nerwów związanych z poszukiwaniem ekip do wykonania poszczególnych etapów budowy domu.

Naszym Klientom oferujemy instalacje wykorzystujące rozwiązania firmy SolarEdge, która dysponuje autorską technologią łączącą zalety tradycyjnych falowników łańcuchowych, jak i mikrofalowników. Należą do nich przede wszystkim:

  • Maksymalizacja uzysków całego systemu,
  • Bezpieczeństwo instalacji – funkcja SafeDC™,
  • Łatwość konfiguracji systemu przy dachu wielopołaciowym,
  • Możliwość swobodnej rozbudowy systemu,
  • Precyzyjny monitoring systemu, możliwość śledzenia parametrów pracy pojedynczego panelu;