Menu Zamknij

Ładowanie pojazdów elektrycznych

Na skutek rozwoju elektromobilności, w ciągu najbliższych kilkunastu lat rynek motoryzacyjny czeka niemała odmiana. Pojazdy elektryczne są ciche, nie generują zanieczyszczeń, a co najważniejsze: ich ładowanie nie wymaga regularnych wycieczek na stację benzynową. Choć standardowo energię w baterii uzupełniać możemy uzupełniać ze zwykłego domowego gniazdka, takie ładowanie trwa nawet kilkanaście godzin. O wiele wygodniejsza jest zatem dedykowana stacja ładowania samochodów elektrycznych, która ładując baterię dużą mocą potrafi skrócić ten czas nawet do 3-4 godzin. Ponadto, dzięki instalacji fotowoltaicznej, koszt eksploatacji pojazdu można zredukować niemal do zera!

Naszym Klientom oferujemy ładowarki firmy ABB, światowego lidera w dostarczaniu urządzeń do przekształcania i rozdziału energii elektrycznej. Oferta ABB obejmuje zarówno urządzenia do użytku domowego, jak i komercyjne stacje dużej mocy. Ponadto, jako dostawca najwyższej jakości technologii, gwarantuje doskonałą jakość i solidne wsparcie techniczne.

Ciekawą propozycją jest również system firmy SolarEdge, pierwszy na świecie system fotowoltaiczny pełniący jednocześnie funkcję ładowarki pojazdów elektrycznych. System ten zasługuje na uwagę przede wszystkim dlatego, że łączy w sobie funkcjonalność falownika fotowoltaicznego z ładowarką EV – nie ma zatem konieczności zakupu dwóch osobnych urządzeń! W normalnym trybie pracy energia słoneczna zasila urządzenia domowe, a jej nadmiar oddawany jest do sieci. Tryb ładowania samochodu pozwala nam wybrać jedną z kilku opcji, w zależności od potrzeb:

  • Ładowanie „zwykłe” z zadaną mocą – to funkcjonalność standardowej ładowarki dowolnej marki,
  • Ładowanie przy wykorzystaniu darmowej energii – pojazd ładowany jest energią nadmiarową, która w innym wypadku zostałaby oddana do sieci,
  • Ładowanie szybkie – urządzenie pobiera energię zarówno z sieci, jak i paneli fotowoltaicznych, by zwiększyć moc kierowaną do baterii samochodu i tym samym przyspieszyć proces ładowania.